Книжкова виставка-пам"ять"Дякуємо за мужність і перемогу"

    

Війни завжди починаються раптово.

Та , що почалася в червні 1941-го була найстрашнішою і найкривавішою, Другою світовою. Вона тривала  5 довгих років  і закінчилась  пам»ятного травня   Великою Перемогою .

Сьогодні, 8 травня, ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День пам»яті та примирення в Україні, День пам»яті жертв Другої світової війни.

Згідно з Резолюцією  Генеральної Асамблеї  Організації Об»єднаних Націй від 22 листопада 2004 року , яка проголосила 8 і 9 травня днями пам»яті і примирення , кожна держава – член ООН може мати свій день перемоги і звільнення. В нашій державі – це 8 травня. 9 травня вважається другим днем пам»яті і примирення.

 В ці квітучі дні травня ми вшановуємо пам»ять тих, хто боровся з фашизмом в роки Другої світової війни та уславлюємо їх гідних нащадків, які відстоюють мир, спокій  і незалежність сьогодні.

Щороку, в цей час весняного розквіту, відзначаючи День Перемоги,  ми вкотре переосмислюємо важливість життя, яке нікому не дано права відбирати, задумуємось над тим, як всім потрібний мир, і над ціною цього миру для нас, українців.

З нагоди цих пам"ятних днів в Яблунівській сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка-пам"ять "Дякуємо за мужність і перемогу". ЇЇ розділи "Згадай, Україно вогненні роки", "Боремося, щоб перемогти", "А пам"ять маками цвіте" вміщують книги і фотоматеріали про події Другої світової та сучасної Великої воєн, сторінки пам"яті  героїчних подвигів.






З нагоди Міжнародного дня дитячої книги, тижня дитячого та юнацького читання для молодших користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка-свято "Букет улюблених книжок". Вона пропонує цікаві пригоди зарубіжних авторів, найулюбленіші з улюблених книги Всеволода Нестайка, так звані "дівчачі історії", українську поезію і прозу для дітей.
















Всесвітньому дню водних ресурсів присвячена книжкова та фото виставка-експозиція "Жива вода дає життя всьому живому в світі"





 З нагоди Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці оформлена лінгвістична книжква виставка "Рідна мова - світ душі". ЇЇ розділи "Творці української мови" ,  "Найдорожче добро кожного народу" , "Золоті скарби слова" розповідають про історію, красу і багатство української мови.





                                     З Днем Соборності України!







 Для дорослих користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка 
                               "Книги для зимового читання"












3 грудня цього року виповнюється 300 років від дня народження українського поета, мислителя і філософа Григорія Сковороди.  Користувачам бібліотеки запропонована літературна вітальня "Стежками життя великого філософа Григорія Сковороди". Поряд з іншим, розкрити дану тему допомогла книжкова виставка- роздум "Григорій Сковорода. Людина. Мислитель. Поет"







26 листопада 2022 року в Україні та й у всьому  світі вшановують пам"ть  жертв Голодомору 1932-33 років. В бібліотеці оформлена книжкова виставка-пам"ять "Трагічна віха української історії". Вона вмістила  історичні та художні твори, фотоматеріали, спогади очевидців про цю страшну трагедію.
Виставка доповнена тематичною атрибутикою.





3 листопада виповнюється 60 років з дня народження видатної української письменниці сучасності , Золотого письменника України Ірен Роздобудько. Вона відома широкому колу читачів як авторка захоплюючих і чуттєвих романів. Написала понад 20 книг. Та найвідомішою і найпопулярнішою є її дилогія "Гудзик" і "Гудзик-2". В Яблунівській сільській бібліотеці-філії підготовлена викладка літератури "Ірен Роздобудько - письменниця на тлі історії та культури" . Запрошуємо   користувачів до ознайомлення з наявними в бібліотеці  книгами авторки.





               Виставка-інсталяція "Конституція - основа моєї держави"


                              



                       Виставка дитячих малюнків "Зелена планета нашими очима"








                                       Найсвітліше свято - Великдень!



З нагоди Міжнародного дня рідної мови в Яблунівській сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка "Мово рідна, живи в ріднім домі". Вона у  трьох  розділах - 1. Українське слово для всіх і кожного; 2. Частіше заглядайте у словник; 3. Класики українського слова.- зібрала матеріал про багатство, красу і розмаїття нашої української мови.





Сьогодні , 20 лютого ми відзначаємо День пам"яті Героїв Небесної Сотні. Саме в цей день тоді, в 2014-му, загинуло найбільше активістів Майдану. Загалом революційна  зима 2013-2014 років забрала понад сто життів.
В Яблунівській сільській бібліотеці облаштована книжкова виставка-вшанування "Небесна сотня білих журавлів". Її розділи "Життя змінила війна", "Час плине - пам"ять залишається" , "Хто вийшов за свободу проти смерті, тому немає смерті на землі" розповідають про події майдану та Героїв Небесної Сотні. 
Цікавим атрибутом виставки є національний прапор , привезений із зони бойових дій на Сході учасником АТО Олегом Циганенком.





День Святого Валентина. Сьогодні особливо хочеться відчувати свою другу половинку : піклуватися, робити щось приємне, дарувати любов.
Це найпотаємніше людське почуття намагалися пояснити у всі часи і віки вчені, митці, літератори. А чи змогли?.. Але створили шедеври мистецтва, написали тисячі поетичних і прозових творів. 
Хто ще не встиг переглянути книжкову виставку-настрій "Любов дає нам силу і життя" , поспішайте до нашої сільської книгозбірні. Тут ви познайомитесь і зможете взяти для прочитання класичні та сучасні художні твори про кохання.











                 Літературний акорд для дітей та юнацтва "Юні нотки кохання"













17 листопада день народження  відомого  сучасного    українського   письменника , сценариста, журналіста Андрія Кокотюхи. Він народився в 1970 році в м Ніжин. Автор понад 50 художніх, публіцистични та науково-популярних книг. Андрій Кокотюха входить до десятки найпопулярніших авторів сучасної української літератури.
Яблунівська СБ пропонує для прочитання книги Андрія Кокотюхи.






Дмитро  Омелянович Луценко - наш земляк, відомий український поеть-пісняр. Разом з композитором Ігорем Шамо - лауреат Нацональної премії ім. Т.Г. Шевченка 1976 року за пісні  "Балада про братерство", "Києве мій", "Стоїть над Волгою курган", "Зачарована Десна", "Пісня про щастя", "Не шуми калинонько", "Фронтовики".
Але реєстр його творів,що стали улюбленими народними піснями, значно ширший : "Де синії гори", "Хата моя, біла хата", "Мамина вишня", "Сивина", "Спасибі вам,  мамо" та інші ліричні шедеври поета. 
А славнозвісна пісня "Осіннє золото" стала символом однойменного пісенно-музичного свята, що проводиться щороку у нас на Полтавщині , на батьківщині Д.О.Луценка, в селі Березова Рудка .
В цому році , 15 жовтня, відзначалось 100-річчя з дня народження поета-пісняра. 
Щоб донести до користувачів матеріали про життєвий і творчий шлях митця,в Яблунівській СБ проведений літературно-музичний вечір "Усе любов"ю зміряне до дна". Його доповнила викладка книг з однойменною назвою.





                                                        Маленький ювілей дитячих книг
                             
Ці дитячі книги святкують в цьому році маленький ювілей. Минає 5 років з часу їх видання. Тобто, вони видані в 2016 році харківськими видавництвами "Бібколектор" та "Фоліо". В нашій книгозбірні вони поселилися влітку 2017 року. 
Книги Юрія Винничука "Метелик вивчає життя", "Балакуче яблуко", "Перекладенець", "Чеберяйчики Гопля і Піпля" -  це пригодницька серія казок про чеберяйчиків. Вони стали найбільш читаними серед молодших користувачів. Найбільше ними захоплювались учні нинішніх четвертого і п"ятого класів.
Книга Ірини Мацко "Перехідний вік моєї мами" розрахована на більш старших дітей . Вона розповідає про різні грані стосунків перехідного віку.
Зацікавились? Тоді, хто ще не знайомий з цими книгами, гайда до бібліотеки!








Книжкові виставки для дітей




Година поезії "Жага, любов і туга Володимира Підпалого"




                                     Книжкова виставка-реквієм "Вічний вогонь пам"яті"





Весняно-великодні книжкові виставки





                                       Викладка літератури "Відомі українки"





                                Книжково-ілюстративна виставка "Земля.Всесвіт. І все суще"






Книжкова виставка - ювілей "...Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я " , присвячена 150-річчю з дня народження Лесі Укаїнки.









             ВОЛОДИМИР МАЛИК            


(21.02.1921 – 31.08.1998) 

  21 лютого виповнюється 100 років з дня народження  відомого українського письменника, який творив на нашій полтавській землі, неперевершеного майстра історичних романів Володимира Малика.

 В літературу приходять по-різному. Автор пригодницьких та історичних творів Володимир Малик увійшов до неї за якихось півгодини. Сталося це так. Одного сонячного червневого дня 1956 року в редакцію видавництва «Молодь» увійшов стрункий чоловік і запропонував письменникові Б. Чайковському прочитати свою поему-казку «Журавлі-журавлики». Ознайомившись з нею, Чайковський з деяким сумнівом в душі дав згоду на друк цього твору. Збірка побачила світ у 1957 році.

Протягом багатьох десятиліть твори Володимира Малика з захопленням читають діти, молодь і дорослі. Адже, за словами того ж Б. Чайковського, письменник “заворожує чудовими й чарівними мандрами з країни в країну, з епохи в епоху, примушує радіти і ридати, любити і ненавидіти, переживати як власні, знегоди й перемоги героїв”.

Володимир Кирилович Малик (справжнє прізвище — Сиченко) народився 21 лютого 1921 року в с. Новосілках Макарівського району на Київщині в селянській родині. Філологічну освіту здобув у Київському університеті (1950). Потім тривалий час викладав у школі українську мову й літературу. Першу його книжку — віршовану історичну казку «Журавлі-журавлики» (1957) — із задоволенням прочитали діти й дорослі. Згодом побачили світ історичні поеми й легенди молодого автора — «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Червона троянда», «Микита Кожум'яка», «Воєвода Дмитро». Успішно працював письменник і в галузі прози. Юних читачів полонили цікаві, гостросюжетні повісті «Чорний екватор», «Новачок», «Дві перемоги», «Слід веде до моря», «Двоє над прірвою».

Творчим досягненням Володимира Малика, безперечно, є його історичні романи «Посол Урус-шайтана» (1968), «Фірман султана» (1969), «Чорний вершник» (1976), «Шовковий шнурок» (1977), що склали тетралогію «Таємний посол», а також романи «Князь Кий» (1982) та «Черлені щити» (1985). Вони стали набутком нашої літератури, а їх автор зайняв одне з почесних місць серед кращих сучасних романістів історичного жанру. За твори історико-патріотичної тематики, зокрема романи «Посол Урус-шайтана», «Шовковий шнурок» та «Князь Кий», В. Малик удостоєний літературної премії імені Лесі Українки 1983 року.

Роман «Князь Кий», написаний до 1500-річчя заснування Києва, переносить читача у сиву давнину, у вир складних історичних подій, коли після роздроблення гунської держави Аттіли в середині V ст. її спадкоємці, ворогуючи між собою, намагалися знову підкорити східнослов'янські племена.

Останній роман Володимира Малика «Черлені щити» присвячений також важливій сторінці нашої вітчизняної історії — походові новгород-сіверського князя Ігоря на половців та славнозвісній поемі «Слово о полку Ігоревім». Поему не раз перекладали й переспівували. Відомо чимало поетичних творів, навіяних образами геніальної поеми. Однак досі не було широкого епічного полотна про русько-половецькі взаємини 1184 — 1185 pp. та про створення «Слова...». Після появи «Черлених щитів» ця прогалина в якійсь мірі заповнена.

   Лубни, засновані князем Володимиром Святославичем у 988 році водночас з іншими «городами»-фортецями Посульської оборонної лінії, мають славну тисячолітню історію, яка позначилася на творчості Володимира Малика. Там, у 1954 році, коли урочисто відзначалося 300‑річчя возз'єднання України з Росією, письменник задумав поему «Журавлі-журавлики», згодом у Лубнах він написав і наступні твори, а окремі моменти з історії міста знайшли безпосереднє відображення на сторінках романів «Фірман султана» та «Черлені щити»

      Виваженість думки, чистота помислів, виняткова щирість і чесність були характерними рисами В. Малика.  Недарма читачі та деякі літературні критики порівнюють твори Володимира Кириловича з творами французького романіста Олександра Дюма, а талант українського письменника ставлять поряд із мистецькою майстерністю поляка Генріка Сенкевича.

    Помер Володимир Кирилович Малик 31 серпня 1998 року

  У житті письменник був чесною, скромною та доброю людиною. Багатьом початківцям допомагав порадами, вивів на широкий літературний шлях. Усе своє життя письменник прожив гідно, у великих творчих та плідних трудах. Багато його творів перекладено іноземними мовами.

В Яблунівській сільській бібліотеці оформлена краєзнавча книжкова виставка «Неперевершений автор історичного роману Володимир Малик».







22січня 1919року у Києві на Софійський площі у присутності війська і десятків тисяч людей було прочитано Універсал  Директорії про з'єднання двох республік - Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Століттями розірваний український народ об'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. У цей день хочеться зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Бажати всім любові, миру і спокою, єдності і взаєморозуміння. Для користувачів Яблуніської сільської бібліотеки оформлено книжкову виставку-досьє "Моя Україна соборна і вільна" . Вона вмістила наявні в бібліотеці матеріали, пов'язані з цією важливою подією в історії України.









Кінець року порадував як дорослих, так і користувачів-дітей  Яблунівської сільської бібліотеки  новим надходженням літератури.  З метою популяризації  нових книг оформлені новорічні книжкові виставки "Цікаві новинки під новорічну ялинку" (для дітей) та "І дорослим під ялинку надійшли свіжі новинки"(для дорослих). Списки  нових надходжень літератури будуть опубліковані незабаром.










 5 грудня 1931 року  народився відомий український письменник Григір Тютюнник. В бібліотеці оформлена книжкова виставка -портрет  "Світла душа Григора Тютюнника"





Змістовний естетичний вечір-сюрприз "Ми дякуєм вам,квіти, за красу" , який відбувся в бібліотеці на минулих вихідних, вдало доповнили книжкові виставки:


                   "Художні твори з квітковими назвами"                                 


                                  "Вона малювала квіти"                          






                                             (1850-1894)
13 листопада видатному англійському письменникові Роберту Стівенсону виповнилося б 170 років . Стівенсон є засновником і теоретиком такого відомого напрямку в літературі, як неоромантизм. Гостро відчуваючи суперечності між реальністю і мрією, він шукав у звичайному незвичайне, героя в простій людині. Подорожі, пригоди, небезпеки потрібні для того, щоб надати життю яскравість і повноту. Прорвавши монотонність буднів, побачити таємницю і красу світу. Письменник утверджував мужній оптимізм і віру в цінність добра, мав юнацьку романтичну спрямованість до прекрасного.
 В бібліотеці оформлена книжкова виставка "Легенда, віра і мрія Р.Л.Стівенсона". Захоплюючі романи письменника  - справжній "острів скарбів" для поколінь.





 Шановні користувачі бібліотеки! Завершилось оформлення виставки-ікебани "Прекрасне від самої природи". 
Мистецтво ікебана прийшло до нас із Японії. Основне в ньому - це розкриття індивідуальності рослин, розкриття  краси і символіки кожної квітки. Сосна і троянда, скажімо, символізують вічну молодість, піон і бамбук - процвітання і мир. Для створення ікебани можна використовувати коріння, камені, сухі гілки, металеві фігурки, засушені квіти. Але обов'язковий елемент її - живі квіти, оскільки "іке" означає життя, а "бана" - квітка. Створення ікебани,вважають японці, допомагає людині розкрити в собі творця. А ще це мистецтво вчить підмічати красу кожної гілочки, красу скромної польової квітки. За роки існування на Україні до японського мистецтва ікебана в якійсь мірі додався наш національний колорит.
Ми вдячні членам клубу за інтересами "Берегиня", активним користувачам, колективу місцевої школи за допомогу в оформленні композицій для виставки.
Фотоматеріали з виставки будуть опубліковані не головній сторінці блогу.

Закінчилось літо, але ще попереду тепла зваблива  пора ранньої осені. Для тих,   хто бажає подорожувати, пізнавати , загартовуватись фізично в бібліотеці оформлена книжкова виставка "Туризм: відпочинок, спорт, пізнання". В ній зібрані матеріали про історичні, культурні перлини рідного краю (розділ1 "Запрошує Оржицька земля") та про чарівні місця всієї України.
                               

                               
                         
                                   

        Приваблює користувачів-дітей викладка літератури 
                "Найпопулярніші книги серед юних читачів"
       

В дитячій кімнаті бібліотеки оформлена виставка літературних новинок "Цікаві новинки на книжковій вітринці"
                           

            

                             

           


           Книжкова виставка до Дня Незалежності України
            "І є держава Україна, і є її невтрачений народ". 
Розділи виставки "Україна. Сторінки історії", "Україна мальовнича", "Україна мовою пензля" , "Україна очима дітей" розповідають про історію та красу нашої Батьківщини.
                       

                      
                         
                       

                                                                                                   
 Інформацйна зона бібліотеки поповнена новими
тематичними папками: "Всеволод Нестайко (1930-2014)", "Мова - засіб людського спілкування", "Мистецтво", "Туризм: відпочинок, спорт,пізнання.   Культурний туризм" .           



                      Там, де живе рідна мова, живе народ. 
21 лютого - Міжнародний день рідної мови. В бібліотеці оформлена книжкова виставка-інсталяція
    "Мова - це музика для душі, покладена на слова"








Виставка-конкурс "На перехресті кохання": вироби з символікою Дня святого Валентина, вірші та вислови про кохання, малюнки, прикраси, зізнання в коханні на   "серцях", валентинки, святкова газета-плакат.




З нагоди 90-річчя з дня народження дитячого письменника-класика Всеволода Зиновійовича Нестайка (30.01. 1930 - 17.08.2014) в Яблунівській сільській бібліотеці оформлено книжкову виставку "Країна сонячного добра Всеволода Нестайка" 






Книжкова виставка-порада "На хвилі читацьких захоплень"


Виставка-портрет "Батько Енея і Наталки"



                             Шановні користувачі!
До вашої уваги нове надходження літератури до бібліотеки!
Це твори сучасних українських авторів, поезія Л. Костенко,  С.Осоки, книги по психології та кулінарії, кілька дитячих видань.
1. Виноградов О. Слово Майдана .-К.: «Корбуш», 2014
2.Енциклопедія сучасної України. Т.19 .-К.: Інститут енцикл. досл.,2018
3. Енциклопедія сучасної України.Т.20 .-К.: Інститут енцикл. дслідж.,
2018.
4.Зануссі К. Час помирати .- Харків: «Фоліо», 2018
5. Прохасько Т. Непрості .- Львів: TERRA INKOGNITA, 2018
6. Яріш Я. Самійло .- К.: Час майстрів, 2017
7.Свіфт Д. М андри Гуллівера .- Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2011.
8.Осока С. Нічні купання в серпні .- Львів: Вид старого лева, 2016
9.Костенко Л. Триста поезій .- К.: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2018.
10.Баганець О. Незручний прокурор .-К.: Юрінком Інтер, 2017
11. Василів-Базюк Л. П»ять колосків .- Чарнівці: «Букрек», 2018
12.Кокотюха А. Червоний .- Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2019
13. Багапнець О. Як вмирає правда про Майдан .- К.: Юрінком Інтер, 2018
14. Большая книга запеканок .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2017
15.Валько Т. Арабская принцесса .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2016
16. Ванье Н. Остаться в живых .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2011
17. Вилар С. Обрученная с розой .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2017
18. Головашевич В. Закуски и десерты .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2017
19. Дяченки М. та С. Vita Noctra .- К.: Зелений пес, 2007
20. Как заработать деньги на своем хозяйстве .- Харьков : Клуб семейного досуга, 2009
21. Карвер Т.  Жажда .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2011
22. Кравецкая Л. Закусочные слоеные торты .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2017
23. Мак-Гроу Э. Хатшепсут: Дочь Солнца.- М.: Изд. Астраль, 2013
24. Махов В. Сезон мести .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2011
25.Осока С. Небесна падалиця .- Львыв: Вид. Старого Лева, 2015
26. Остин Д. Эмма .- Санкт- Петерб.: Азбука классиков, 2009
27. Остин Д. Чувство и чувствительность.- Санкт- Петерб.: Азбука классиков, 2009
28. Роздобудько И. Пуговицы .- Харьков: Клуб семейного досуга, 2018
29. Черкашина А. Сладкие рулеты.- Харьков: Клуб семейног досуга,
2017
30. Книга, написана з любов»ю до рідного краю .- Лубни, Ком. вид. «Лубни», 2019
31. матвієнко В. Творіть україну .- К.: Наукова думка, 2017.



В Оржицькому районному будинку культури відбулася презентація нової поетичної збірки "Книга, написана з любов"ю до рідного краю". За сприяння народного депутата Костянтина Іщейкіна та обласної організації Національної спілки письменників України це унікальне видання видання об"єднало літераторів Великобагачанського, Лубенського. Оржицького,  Хорольського, Семенівського районів. Яблунівська сільська бібліотека отримала книгу і пропонує своїм користувачам для прочитання. Особливо це видання цікаве для тих, хто є цінителями поезії і всім серцем любить рідний край та свою замлю.







"Ганна Дмитрівна Нестеренко - український педагог" - краєзнавча розвідка  із серії "Пізнай свій рідний край"

















Кому з оржичан не відоме ім"я Володимира Олексійовича Гомона? Так, це наш земляк, талановитий письменник, член Національної спілки журналістів України. У своїх творах щирий і сентиментальний, відвертий та іронічний, іноді різкий,але розсудливий.
До своєї першої збірки він ішов майже 40 років.  На певному етапі життя, коли авторові було вже що сказати читачеві , побачила світ його перша збірочка  "Посій добро,любов зросте". У 2015 році вийшла друга книжка "Оптимізм осені". Пройшло три роки , і життя знову підкинуло нові сюжети. У 2018 році письменник подарував своїм читачам третю збірку під назвою  "Я народивсь на Полтавській землі".
В ній уміло переплітаються трепетні почуття до України і зворушлива глибина безкорисливої любові. До збірки також увійшли пісні, гумористичні твори, оповідання-спогад "Олексій".  
Бібліотека отримала три екземпляри нової збірки В.О.Гомона "Я народивсь на Полтавській землі" і пропонує її своїм користувачам.











Напередодні Великодного свята до бібліотеки завітали гості з книжковим подарунком від народного депутата Костянтина Ішейкіна. Серед подарованих книг -  збірка Ліни Костенко "Триста поезій", романи  Ірен Роздобудько "Гудзики", роман Андрія Кокотюхи "Червоний" з автографом автора, коротка проза Сергія Осоки "Нічні купання в серпні" та його ж збірка поезій "Небесна падалиця" з автографом автора. А також книги по медицині та кулінарії.  Книги передано у рамках програми мікро-грантів.  Незабаром вони будуть представлені широкому колу користувачів бібліотеки, які вже вкотре будуть вдячні Костянтину Іщейкіну і його команді за увагу і підтримку.



Виставка-інсталяція "Благословення сходить із небес"



Все ближче і ближче кінець Великого посту та прихід свята Світлого Хрисьового Воскресіння. Віддавна особливу радість приносили шоста неділя і останній перед Великоднем тиждень , який називають Вербним, а неділю Вербною. Напередодні, тобто в суботу, дорослі, а особливо діти, йшли на узлісся, щоб удосталь заготовити вербових гілок, а вранці принести їх до церкви. У неділю біля храму відбувалося освячення верби. Після богослужіння батюшка скроплював гілочки свяченою водою. Гілочки свяченої верби мали магічну силу.
Оформлена в бібліотеці книжкова виставка-інсталяція  "Магія вербової гілки" знайомить із звичаями і традиціями цього свята.






До 100-річчя Соборності України"
Книжкова виставка-досьє
"Ці люди в вогні на сталь перекуті: борці за національну ідею  1917-1921 років"


"Своїм словом єднав нас ще великий Щевченко"


В минулому році фонд Яблунівської сільської бібліотеки поповнився новими книгами. Здебільшого це книги зарубіжних і сучасних українських авторів.

 Найактивніші користувачі бібліотеки вже познайомилися з новими надходженнями і вибрали собі книги для прочитання. Для тих, хто ще не завітав до бібліотеки ця інформація:
-Складені інформаційні списки  нових надходжень літератури
-Оформлена книжкова виставка "Зупинись на хвилинку, подивись на новинку"
   - Якщо вас цікавить світ фантастики, до вашої уваги нові книги М. та С. Дяченків:
Дяченки М. та С. Королівська обіцянка.-Харків: Фоліо, 2017
Дяченки М. та С. Варан.- К.: Довженко Букс , 2017
Дяченки М. та С. Зло не має влади .- Харків: Фоліо, 2017
Дяченки М. та С. Ключ від королівства .- Харків: Фоліо, 2017.

    -  Найбільш читаними виявилися всі отримані книги Світлани Талан.
Талан С. Повернутися дощем.-Харків: "Клуб сімейного дозвілля",2016
Талан С. Оголений нерв.- Харків: "Клуб сімейного дозвілля", 2017
Талан С. Замкнене коло .- Харків: "Клуб сімейного дозвілля", 2017
Талан С. Своя чужая жизнь.- Харків:"Клуб сімейного дозвілля",2018
Талан С. Ракурс.- Харків:"Клуб сімейного дозвілля" , 2018
Талан С. Спокута.- Харків :"Клуб сімейного дозвілля", 2018
та книги:


 Винничук Ю. Діви ночі.- К.: Довженко Букс,2017
Винничук Ю. Аптекар.- К.: Довженко Букс, 2017
Лис В. Країна гіркої ніжності.- Харків: "Клуб сімейного дозвілля", 2017
Гурницька Н. Мелодія кави в тональності сподівання.- Харків: "Клуб сімейного дозвілля", 2017

      - Пропонуємо три книги циклу "Светорада" Симони Вілар


     - Поціновувачам української етнографії - книга Косміної О. Українське народне вбрання.- К.: Балтія-Друк, 2017
      -Надійшли цікаві книги краєзнавчої тематики
Подрига В. Образи Оржиччини в літературній спадщині гостей краю.- Чорнобай, 2018
Подрига. В. Оржиччина в листах і спогадах гостей.- Чорнобай , 2018
    - Заслуговує уваги збірка поезій полтавських літераторів , присвячена героям Майдану та АТО 
Молюсь за тебе,Україно.- Полтава: Дивосвіт, 2017.
     - Книга життєвої мудрості
Дочинець М. Синій зошит.- Мукачево: Карпатська вежа, 2017





                      Для користувачів- дітей
Чеповецький,Ю.
Пригоди шахового солдатика Пєшкіна.-Харків:ВД"Школа"2016
Вірченко,О
Їжачок-хитрячок про чарівний гачок. Іграшки.-К.: ТОВ"Книжкова база "Альфа", 2017
Крим:енциклопедія, казка, гра.- К.: Гамазин, 2016
Портер, Е. 
Поліанна.- К.: 2017
Нестайко, В
Тореадори з Васюківки.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016
Прохасько, Мта С.
Хто зробить сніг,-Львів: В-во Старого Лева,2015
Мельниченко,Н.
Я не боюсь сказати.- Харків : Фоліо, 2017
Грьонтведт,Н.
Привіт!Це я!.-Львів: В-во Старого Лева, 2017
Грьонтведт, Н.
Абсолютно не цілована.- Львів: В-во Старого Лева, 2017
Бачинський ,А.
Канікули Остапа і Даринки.- К.: Грані-Т, 2011.





Бібліотека має підбірку книг - переможців міжнародого літературного   конкурсу романів, кіносценаріїв, п"єс, пісенної лірики та творів для дітей "Коронація слова". Головна мета конкурсу - сприяти розвитку української новітньої літератури. Оформлена книжкова виставка "Смак коронованого слова України "



Найпопулярніші в рейтингу прочитання - книги Люко Дашвар










Куточок з краєзнавства "У цім краю, де серця рідна пристань"





Книжкові полички в бібліотеці






Виставка-запитання "Що знаємо ми про моря й океани?"




Книжкова виставка  «Україна. Крок за кроком до незалежності»




      Виставка - спогад "Скарбниця людської           мудрості"


Тематична поличка  "Поетові - землякові  Івану Гончаренку 110 років" (1908 - 1988)







Тематична поличка  для маленьких леді та джентельменів "Почитайте, лицарі і панночки"




Книжкова виставка "Література - прихисток людського духу і краси"


Краєзнавча розвідка

Одним із напрямів   бібліотечного краєзнавства  є вивчення рідного краю, пошуки нових відомостей, оформлення їх у вигляді літописів, статей, повідомленьПросимо ознайомитись із нашим земляком,  вченим - медиком Усенко Юрієм Дмитровичем.



















Ініціатива Костянтина Євгеновича Іщейкіна  
«Подаруй книгу бібліотекам» на Оржиччині.




Просимо ознайомитись із життям і творчістю нашого  письменника  - земляка .





Краєзнавча розвідка


                                       (110 років від дня народження) 
                                                                                           
Біографія:
Народився  Гончаренко Іван Іванович 30 липня (12 серпня) 1908 року в селі Яблуневому (тепер Оржицького району Полтавської області) в бідній селянській родині. Вчився на робітфаці Харківського сільськогосподарського інституту, 1934 року закінчив Інститут червоної професури у Харкові. Член ВКП(б) з 1931 року. Друкуватися почав з 1923  року у журналі «Молодий більшовик» та газеті «Червона Лубенщина».
Учасник 2 –ї світової війни, був спецкором армійських газет.
Під час оборони Одеси – військовий кореспондент на Південному фронті, у редакції газети «За Родину». Працював редактором видання «Український робітник» (1933– 35), науковим співробітником Інституту літератури (Харків, 1935–37), водночас – завідуючим  Кабінету молодого автора при СПУ (1935–40), у газеті київського військового округу «Ленинское знамя» (до 1955); у структурах СПУ (від 1955).
Основна тематика – оспівування комсомолу юності, соціалістичних перетворень на селі відповідно до приписів радянської  ідеології; героїзм воїнів у роки 2-ї світової війни.
Жив у Києві. Помер 5 червня 1989 року. Похований на Байковому кладовищі Києва (ділянка № 52).

Творчість:
Друкуватися почав з 1923 року. Перша збірка віршів — «Друзі» вийшла у 1930 році. Автор збірок віршів і поем, присвячених радянській молоді, життю колгоспного села, подвигам народу в роки 2 –ї світової війни. Основні книжки віршів:
«На риштованні» (1931); «Пісні весни» (1933); «За наше щастя» (1938);
«Краю рідний» (1940); «Одеса, Севастополь» (1943); «Заручини», поема (1950);
«На землі оновленій» (1951);«Іду землею рідною» (1956);  поема «Матрос Гайдай» (1956); «На клич життя» (1960); «Літа ідуть» (1968);
«Обеліски» (1974); «Сяйте, зорі яснії!» (1977); «Твори. В двох томах» (1978);
   «Поезії» (1983).

Перекладав твори російських, білоруських, вірменських, азербайджанських, грузинських, латиських, болгарських та інших поетів.  Цими мовами перекладено й окремі твори І.  Гончаренка.
Видання у перекладах російською мовою:
·                    «Приморцы» (Уфа, 1942);
·                    «Иду родной землёй» (Ленінград, 1956);               
·                    «Матрос Гайдай» (Москва, 1968);
·                    «Обелиски» (Москва, 1977).


Література: 
 1. Гончаренко, Іван Іванович.
Поезії / Іван Гончаренко. - Київ : Дніпро, 1983. - 255 с.
2. Гончаренко І. Пленум друзів : Мій комсомол / І Гончаренко.- К.: Молодь, 1985.
3. Гончаренко І. Село Яблунів: І земля їх не прийме / І. Гончаренко.- К.: Рад. Письм, 1973.- с. 67 - -70.
4. Гончаренко І. На клич життя. – К.: держ. літ видав УРСР, 1960.
5. Енциклопедія сучасної України. – Т. 6. – К.: 2006 - 711с.
6. Линовицький П. Співець землі полтавської / П.Линовицький // Ленінське слово. – 1988.- 16 черв.
7. Полтавіка. Полтавська енциклопедія у 12 т. – Полтава, 2015.

Ресурси Інтернету:
 1.  Вікіпедія ( Електронний ресурс) .-  режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/.


 2. Енциклопедія сучасної України  ( Електронний ресурс). – режим доступу:

Відбір здійснено  в лютому 2018







Коментарі